MultiAdapt®

690,00 Kč
S DPH

Multifunkční výživový doplněk stravy, který napomáhá zlepšit přirozenou imunitní obranu organizmu

Počet
favorite
0
Poslední kusy skladem

Užití:

potravinový integrátor, který je v denní dávce mimo jiné prospěšný k udržování pokožky zvířete v optimálním stavu

k udržování správného svalového napětí u psů, vystavených práci

k uspokojení výživových potřeb u štěňat v období růstu, u chovných fen v období březosti a kojení a u starších zvířat

v pooperačních obdobích

v období rekonvalescence po oslabujících nemocech díky stimulaci imunitního obranného systému, díky svým specifickým složkám

jako pomoc při léčbě antibiotiky

MultiAdapt – na imunitu a otoky u psů – obsahuje následující důležité složky:

Aktivní látky

Vitamín A – vitamín rozpustný v tucích (retinol), který hraje velmi důležitou roli u zraku, růstu kostí a při udržování pravidelných funkcí imunitního systému

Vitamín D3 – vitamín rozpustný v tucích (cholekalciferol) s antirachitickou aktivitou. Vitamin D hraje svou roli v regulačním mechanismu homeostázy vápníku, je důležitý pro vývoj skeletu a mineralizaci kostí.

Vitamín E – vitamín rozpustný v tucích (α-tokoferol) s antioxidační aktivitou.

Vitamíny skupiny B (B1 B2 B6 B12) – skupina ve vodě rozpustných vitaminů (thiamin, riboflavin, atd.), které působí jako tonikum, zajišťují energii pro autonomní nervový systém a udržují svalové napětí. Mají také antioxidační účinky a podporují imunitní systém.

Vitamin C – vitamín rozpustný ve vodě (kyselina askorbová) se silnými antioxidačními účinky. Vitamin C má schopnost chránit plazmatické lipidy, DNA a proteiny před různým oxidačním poškozením. Může se také použít jako imunostimulant ke zvýšení organické obranyschopnosti.

Niacinamid (vitamín PP) – vitamín, který zpomaluje oxidaci bílkovin a lipidů tím, že snižuje tvorbu volných radikálů.

Biotin a D-pantothenát vápenatý – vitamíny rozpustné ve vodě (Vit.H a Vit.B5, panthenol), které jsou významné v energetickém metabolismu a při syntéze mastných kyselin. Proto mají funkci podpory nervového systému, růstu a vývoje.

Glycinát železa – železo je jedním z nejdůležitějších stopových prvků. Podporuje tvorbu červených krvinek a tím zajišťuje správné okysličení všech tkání. Stimuluje funkci jater, hraje také důležitou roli v odolnosti vůči nemocem a je nezbytné pro udržení imunitního systému.

L-Karnitin – esenciální aminokyselina důležitá pro transport mastných kyselin přes membrány, čímž plní svou funkci nosiče energie.

Řasa Spirulina – vzhledem k tomu, že je bohatá na základní minerály, patří spirulina mezi zásadité potraviny, které pomáhají obnovit acidobazickou rovnováhu tkání. Kromě toho je bohatá na rostlinné proteiny (jako jsou biliproteiny, proteiny skupiny A a B, beta-karoten, vitamin. D, Vit. K a vit. E), je velmi užitečná pro nervový a imunitní systém a jako antioxidant.

Echinacea (rostlina, prášek) – Echinacea (Echinacea purpurea, Třapatka) – rostlina známá pro její imunostimulační a protivirové vlastnosti, je užitečná při obraně imunitního systému. Má schopnost aktivovat činnost fagocytů a lymfocytů a posilovat specifický imunitní systém. Obsahuje také flavonoidy (jako je luteolin, kaempferol, quercetin, apigenin); deriváty kyseliny kávové (echinakosid, kyselina chlorogenová), kyselina „cichoric“, obsažená kromě echinacey také v cikorce, čekance a dalších cca 60 bylinách, polyeny, alkylamidy a esenciální olej. Zejména echinakosid vykazuje antibiotickou a bakteriostatickou činnost, schopnou zpomalovat množení bakterií, které jsou obtížně kontrolovatelné; zatímco echinacein poskytuje rostlině protizánětlivé vlastnosti podobné kortikoidům. MultiAdapt – na imunitu a otoky psů, je díky této látce velmi účinným pomocníkem při zvyšování imunity a rekonvalescenci.

Rosa Canina – šípková růže (prášek) – Gemmo deriváty klíčků mají imunomodulační vlastnosti, to znamená, že regulují imunitní odpověďi organizmu. Drobné plody (šípky) jsou považovány za “přírodní zdroje” vitaminu C, a proto mohou přispět k posílení přirozené obranyschopnosti těla.

Astragalus – Kozinec – (kořen prášek) – Astragalus (Astragalus membranaceus) je známý pro jeho imunostimulační, adaptogenní a detoxikační vlastnosti, pomáhá podporovat imunitní systém. Kořeny astragalusu obsahují triterpenové saponiny, flavonoidy, pyogenní aminy a polysacharidy. Polysacharidy zejména stimulují imunitní systém a posilují přirozené obranné mechanismy těla. Obsah saponinů přítomných v komplexu rostlin dává rostlině hepatoprotektivní účinek, protože jeho příjem chrání játra před poškozením způsobeným chemickými látkami nebo toxickými látkami.

Dimethylglycin – derivát glycinu a metabolitu cholinu, dimethylglycin (DMG), je určen ke stimulaci imunitního systému, a je také používán jako lék v poruchách pozornosti.

Monohydrát sulfátu manganatého a pentahydrát sulfátu měďnatého – prvkyi, které poskytují mangan a měď, stopové prvky, zvlášt důležité pro správnou funkci mozku, pro růst kostí a pro podporu imunitního systému.

Selen – selen je základní minerální látka, užitečná jako antioxidant, protože působí proti volným radikálům chránící před stárnutím a udržováním elasticity tkání.

Tím, že MultiAdapt – na imunitu a otoky u psů – obsahuje hojné množství řasy Spirulina, vitamínu B(především B12), echynacey, šípku a kozince, stává se pro organizmus velmi účinným a zároveň šetrným.

 

Doporučená denní dávka

Kočky: váha do 5 kg    ½ tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat s  ½  tablety denně.

Psi:  do 10 kg   1 tableta ráno  večer po dobu 7 dnů. Pokračovat s 1 tabletou denně.

Psi : 11 – 25 kg     2 tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat se 2 tabletami denně.

Psi: nad 26 kg    3 tablety ráno a večer po dobu 7 dnů. Pokračovat se 3 tabletami denně.

 

Způsob podání:

podávejte v denní dávce perorálně (do tlamy zvířete) podle hmotnosti.

Balení

MultiAdapt®   –  doplňkové krmivo pro psy a kočky v tabletách

60 tablet 1 g

MultiAdapt®

690,00 Kč